הוראות בטיחות שאלות נפוצות

הסגווי הוא קודם כל מהפכה. הוא לא דומה לשום דבר שהכרת קודם. הוא העתיד של התעבורה האנושית למרחקים קצרים ובינוניים, אבל אתה יכול ליהנות מהעתיד כבר היום.

הסגווי הוא מוביל אישי ממונע. כלי תחבורה פרטי, בעזרתו ניתן להתנייד למרחקים קצרים ובינוניים בגמישות וביעילות של הליכה ברגל, אבל ללא המאמץ. הוא יכול להיכנס ולעבור כמעט בכל מקום שאדם ממוצע יכול לעבור בו – מעלית, מסדרון, סמטה צרה. הוא סובב על צירו ובכך מבטיח תנועה אופטימאלית, ואף יכול לנוע על כל משטח – ריצוף, דשא, דרכי עפר וכד'.

לאתר הבית של חברת סגווי העולמית www.segway.com

זה מעולה לסיבוב קניות וסידורים בעיר. זה נח לעובדים בארגונים עם שטחים לוגיסטיים גדולים הצריכים להתנייד בהם הלוך ושוב. זה אידיאלי לטיול אחר-הצהריים בפארק. זה יעיל לאנשים המוגבלים בתנועתם. זה הפתרון המושלם למי שרוצה לעבור מרחק קצר או בינוני, אבל אינו רוצה לחפש חניה, לעמוד בפקקים, להסתכן בתאונות ולזהם את האוויר.

הסגווי הומצא על-ידי הממציא היהודי אמריקני דין קיימן ונחשף בשנת 2001. הוא בנוי על טכנולוגית "ייצוב דינאמי", המדמה את פעולת ההליכה האנושית ומייצבת את הכלי בהתאם אליה. בתחתית הכלי 5 ג'ירוסקופים, 2 מדי שיפוע, מעבדים ולוחות שליטה ממוחשבים, הקוראים את תנועות הגוף ומרכז הכובד של הנוסע לא פחות מ 100 פעמים בשנייה, ומניעים את הכלי בהתאם.

לסגווי שני מנועים חשמליים המופעלים באמצעות סוללות נטענות, המניעים אותו למהירות של עד 20 קמ"ש בשטח פתוח.

השליטה בסגווי היא אינטואיטיבית לגמרי. אין "גז" ו"ברקס". כל שצריך הוא לעלות, ולהתחיל לזוז. מטים את הגוף קדימה, הסגווי מתחיל לנסוע. נעמדים ומטים אחורה – הסגווי נעצר. בעזרת כידון מפנים את הכלי שמאלה וימינה, ואפשר אף לסובבו על צירו. לא מאמינים? אתם מוזמנים לנסות!

בוחרים "הזמן סיור" בעמוד הבית, בוחרים את המקום שבו רוצים לטייל (חיפה / זכרון יעקב / קיסריה / יפו-תל אביב / אשדוד) סוג סיור (שעתיים או שעה), בוחרים תאריך ושעה, כמות המשתתפים, פרטי המזמין. גם התשלום באתר ומקבלים אישור למייל.

כל הסיורים ביפו-תל אביב יוצאים ממרכז נמל יפו. מפה יפו

בחיפה מרחוב שער פלמר 1.  מפה חיפה

בקיסריה ממועדון הגולף.  מפה קיסריה

בזכרון יעקב ברחוב הרצל 39 (חניה ברח׳ הברושים)  מפה זכרון יעקב

באשדוד בפארק האתגרים מפה אשדוד

כן ! הסגווי הוא כלי חוקי ! משרד התחבורה התקין תקנה ספציפית המאשרת שימוש ורכיבה על גבי סגווי בישראל (באישור ועדת הכלכלה של הכנסת ממרץ 2006):

החוק קובע כי :

גיל המתפעל הינו 16 ומעלה.

מהירות הרכיבה המקסימלית היא 13 קמ"ש.

הסגווי מורשה לנוע אך ורק במקומות המיועדים להולכי רגל , דהיינו מדרכות , שבילים, שדרות וכיו"ב.

הסגווי אינו מיועד לנסיעה על כבישים אלא במקומות בהם אין מדרכה מסודרת לצד בכביש.

אין צורך ברשיון נהיגה או ברישוי הסגווי.

לפני הנסיעה יש לחתום על הצהרת התחייבות

ביפו-תל אביב יוצאים ממרכז נמל יפו. מפת יפו

בחיפה מרחוב שער פלמר 1.  מפת חיפה

בקיסריה ממועדון הגולף.  מפת קיסריה

בזכרון יעקב ברחוב הרצל 39 (חניה ברח׳ הברושים)  מפת זכרון יעקב

באשדוד בפארק האתגרים לכיש מפת אשדוד